Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

DRAŽBA 1-IZBOVÝ BYT NA ULICI VYŠNÉ FABRIKY V OBCI LIPTOVSKÝ HRÁDOK

Cena:
20 200,00 €
Kraj:Žilinský kraj
Okres:Liptovský Mikuláš
Obec:Liptovský Hrádok
Ulica:Vyšné Fabriky
Kategória:Byty
Druh:1 izbový byt
Úžitková plocha:63 m2
Stav objektu:čiastočná rekonštrukcia
Poschodie:0 / 0
Energ. certifikát:neuvedené
Balkón:nie
Loggia:nie
Terasa:nie
Parkovanie:neuvedené
 
ID inzerátu:5092418

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

BYT Č. 1 V BYTOVOM DOME S. Č. 9 NA ULICI VYŠNÉ FABRIKY V K.Ú. LIPTOVSKÝ HRÁDOK (ZÁPADNÁ ČASŤ)
Objekt je postavený ako bodový, samostatný, kamenný, v Liptovskom Hrádku na ulici Vyšné fabriky 9/1.

Dispozičné riešenie:

Bytový dom má 1 nadzemné podlažie (podľa LV: prízemie) a podkrovie. Dom obsahuje 5 bytov (bytových jednotiek), každý byt má samostatný vstup z terénu. Podkrovie je neobytné, avšak dva byty si podkrovie nad svojim bytom „zobytnili“. Spoločné priestory sú tvorené samostatnými budovami v juhozápadnej časti pozemku parc. č. 1144/1.

Spoluvlastnícky podiel ku spoločným častiam a zariadeniam bytového domu je v podiele 2/8. Dom bol odovzdaný do užívania v roku 1930. Bytový dom je napojený na inžinierske siete (elektro a vodovod). Kanalizácia je zvedená do žumpy, plyn nie je zavedený. Základy domu sú kamennobetónové, bez izolácie proti vode. Obvodové múry sú kamenné, hr. 800mm. Deliace konštrukcie sú tehlové. Strecha je sedlová z dreveného krovu, s valbami na bočných stranách. Strešná krytina je z azbestocementových šablón. Stropy sú drevené s omietnutým podhľadom. Schodisko sa v bytovom dome nenachádza. Omietky spoločných priestorov sú hladké vápenné. Dvere v spoločných priestoroch drevené hladké. Podlahy spoločných priestorov sú z cementového poteru. Pivnice sa nachádzajú v samostatnom objekte na západnej strane pozemku parc. č. 1144/1. Prístup k bytovému domu po spevnenej štrkovej komunikácii s parkovaním pred bytovým domom. Dom je v primeranom technickom stave.

Základná životnosť bytového domu je stanovená znalcom (pre obytné budovy kamenné) na 90 rokov.

Spoločné časti: základy – základové kamenné pásy. Zvislé nosné konštrukcie – kamenné hr. 800mm. Deliace konštrukcie – tehlové. Vodorovné konštrukcie – drevené trámové. Schodisko – NIE JE. Zastrešenie bez krytiny – drevený sedlový krov. Krytina strechy – azbestocementové šablóny. Klampiarske konštrukcie – z pozinkovaného plechu. Úpravy vnútorných povrchov – hladké omietky stien. Úpravy vonkajších povrchov – brizolit. Vnútorné keramické obklady – v spoločných priestoroch sa nevyskytujú. Dvere – drevené hladké. Okná – plastové. Povrchy podláh – cementový poter, hlina.

Spoločné zariadenia: vykurovanie – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Elektroinštalácia – rozvodná sústava 230/400 V Bleskozvod – NIE JE. Vnútorný vodovod – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Vnútorná kanalizácia – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Vnútorný plynovod – NIE JE. Ohrev teplej vody – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Výťah – NIE JE. Ostatné – nevyskytuje sa.

Popis bytu číslo 1:

Predmetný byt č. 1 sa nachádza na 1. nadzemnom podlaží (podľa LV – prízemie), je krajný a je orientovaný na sever, západ a juh. Prístupný je priamo z terénu – má dva vstupy (jeden vstup je zo severovýchodnej strany a druhý vstup je z juhozápadnej strany. Celková podlahová plocha bytu je 125,34 m2. K bytu prislúchajú aj dve pivnice, umiestnené v drevenej budove na západnej strane pozemku parc. č. 1144/1. Byt, podľa darovacej zmluvy, obsahuje tri izby a príslušenstvo – kuchyňu, špajzu, chodbu a kúpeľňu. V súčasnosti je byt rozdelený na dve samostatné časti: západná časť + východná časť, ktoré sú stavebne oddelené. Východná časť je v pôvodnom stave a v západnej časti bola realizovaná rekonštrukcia (v roku 2011).

ZÁPADNÁ ČASŤ:

Západná časť bytu č. 1 obsahuje chodbu, kúpeľňu s WC, kuchyňu a izbu. Vstup do tejto časti bytu č. 1 je z juhozápadnej strany. Západná časť bytu bola kompletne rekonštruovaná bol v roku 2011. Podlahy boli kompletne vybúrané, bola zhotovená betónová mazanina s izoláciou proti vode, následne bol zhotovený cementový poter a v izbe bola položená plávajúca podlaha. Podlaha v kuchyni je nedokončená, v chodbe a kúpeľni bola zhotovená keramická dlažba. Príslušenstvo bytu je štandardné, umývadlo je keramické, WC kombi, vodovodné batérie pákové/sprchové, sprchovací kút plastový. Omietky stien sú vápennocementové (je použitá aj škrabaná omietka), v kuchyni a kúpeľni je realizovaný keramický obklad. Omietky stropov sú vápennocementové hladké. Okná sú plastové, interiérové dvere sú hladké, vchodové dvere sú plastové. Kuchynská linka nie je osadená, v byte sa nenachádza ani drez a sporák. Byt nemá loggiu ani balkón. K bytu prislúcha aj pivnica v samostatnom objekte na západnej strane pozemku parc. č. 1144/1. Riešený je ako jednogeneračný byt. Okno v izbe je orientované na severovýchod, okná z kuchyne je orientované na severozápad a juhozápad. V byte sú rozvody studenej a teplej vody, kanalizácia je vyústená do žumpy umiestnené v pivnici. Vykurovanie bytu je riešené lokálnou pieckou v izbe, podporené elektrickým vykurovaním (vykurovacie telesá sa v byte nenachádzajú). Ohrev teplej vody je zabezpečený bojlerom umiestneným v kúpeľni. Byt má elektroinštalačné rozvody. Plyn v byte nie je zavedený. Podlahová plocha západnej časti bytu je 62,67 m2.
Jedná sa o spoluvlastnícky podiel pozemku parc. č. 1144/1, ktorý je čiastočne zastavaný bytovým domom súp. č. 9 a budovami v ktorých sa nachádzajú pivnice, prislúchajúce k jednotlivým bytom. Pozemok je situovaný na východnom okraji mesta Liptovský Hrádok. Podiel spoluvlastníka je určený na 2/8, predmetom je však spoluvlastnícky podiel 1/2 t.j. (2/8)*(1/2)*2721 = 340,13 m2. Pozemok je rovinatý, napojenie na mestské inžinierske siete – vodovod a elektrina. Prístup zo spevnenej komunikácie, s parkovacími plochami pred bytovým domom. Mestská občianska vybavenosť.

Jedná sa o spoluvlastnícky podiel pozemku parc. č. 1143, ktorý tvorí spoločný dvor k jednotlivým bytom v bytovom dome súp. č. 9. Pozemok je situovaný na východnom okraji mesta Liptovský Hrádok. Podiel spoluvlastníka je určený na 2/8, predmetom je však spoluvlastnícky podiel 1/2 t.j. (2/8)*(1/2)*1208 = 151,00 m2. Pozemok je rovinatý, napojenie na mestské inžinierske siete – vodovod a elektrina. Prístup zo spevnenej komunikácie. Mestská občianska vybavenosť.Opis stavu predmetu dražby:

Byt č. 1 je v podielovom spoluvlastníctve Petra Cudráka a Márie Bovanovej (v podieloch 1/2 + 1/2). Formálne bol rozdelený na dve samostatné časti, ktoré sú stavebne oddelené. Západnú časť užíva Peter Cudrák, východnú časť užíva Mária Bovanová. Predmetom je len podiel pána Cudráka (1/2). Predmet dražby sa draží tak ako ,,stojí a leží“.

Maklér:

makler
Maklér:Žaneta Repiská
Telefón:0918 834 834
E-mail:drazby-ZVNC-licitor.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.

Novinky a aktuality
4 veci na ktoré si treba dať pozor pri obhliadke nehnuteľnosti 4 veci na ktoré si treba dať pozor pri obhliadke nehnuteľnosti Rozhodujete sa pre kúpu bytu,...
5 otázok a odpovedí k podaniu Dani z nehnuteľnosti za rok 2016 5 otázok a odpovedí k podaniu daňového priznania za daň z nehnuteľnosti za rok 2016 1. Kedy...
Nie vždy máte povinnosť platiť daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti Nie vždy máte povinnosť platiť daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Vážené dámy, vážení páni,

Realitná sekcia spoločnosti LICITOR radí našu spoločnosť medzi popredné realitné agentúry špecializujúce sa najmä na rezidenčné nehnuteľnosti a development v Žiline a okolí ako aj na strednom Slovensku. Vďaka silnému zázemiu, detailnej znalosti miestneho trhu, vedomostí našich maklérov, pravidelným školeniam a cenným osobným kontaktom, Vám vieme zabezpečiť atraktívnu ponuku a výhodné podmienky pri realizácii vášho zámeru.

vedenie spoločnosti LICITOR group, a.s.