4 veci na ktoré si treba dať pozor pri obhliadke nehnuteľnosti

Rozhodujete sa pre kúpu bytu, domu alebo pozemku a nemáte zatiaľ žiadne skúsenosti? Začali ste online filtrovaním na realitných portáloch a chystáte sa na prvé obhliadky? Ak áno, tak aj Vám môže poslúžiť zoznam 4 vecí, na ktoré si pri hľadaní vysnívaného bývania poriadne posvieťte.

Denné svetlo a výhľad

Kúpa nehnuteľnosti je jednou z najdôležitejších investícii počas života človeka a často krát sa stáva niekoľkotýždňovou prácou na plný úväzok. Flexibilita realitných kancelárii a realitných maklérov umožňuje klientom plánovať obhliadky nehnuteľnosti aj v neskorších hodinách, čo nemusí byť vždy správna voľba. Ak ste si prešli obhliadkami viacerých domov, bytov, či pozemkov a vo finále sa rozhodujete medzi niekoľkými favoritmi, tak Vám pred konečným rozhodnutím odporúčame navštíviť miesto aj počas dňa, aby ste vedeli priestory porovnávať aj na základe denného svetla, ktoré v žiadnom prípade nepodceňujte. Rovnako nezabudnite pozrieť na výhľad z okien, či balkónov.

Všímajte si aj okolie, nie len občiansku vybavenosť

Spísali ste si všetky kritéria, ktoré má Vaše budúce bývanie spĺňať? Skvelé! Realitným maklérom ste uľahčili prácu, avšak odporúčame Vám zaujímať sa okrem stavu bytu, občianskej vybavenosti aj o iné aspekty. Prejdite si okolie počas dňa, vyskúšajte sa dopraviť hromadnou dopravou, otestujte parkovanie po práci,  prihovorte sa potenciálnym susedom o spokojnosti  s prostredím, prípadne sa informujte o budúcnosti celej lokality (napríklad, či v blízkosti nie je plánovaná výstavba diaľnice alebo objektu, ktorý môže negatívne vplývať na Vaše bývanie).

Skryté vady a poškodenia bytu

Prišli ste na obhliadku nehnuteľnosti v ktorej žiari vyleštený nábytok a pekný výhľad? Pozor na prvý dojem! Dôležité sú detaily. Počas obhliadky sa nehanbite nazrieť pod koberec, za nábytok a pod., pretože práve tam sa môžu schovávať vady bytu, plesne a mravce, ktoré si bežným okom nevšimnete a po kúpe Vás môžu nemilo prekvapiť.

Overenie vlastníckych práv predávajúceho vo vzťahu k nehnuteľnosti

Dôveruj, ale preveruj. Prvý vážny problém pri kúpe nehnuteľnosti môže byť práve majetkový. V prípade, že prejavíte vážny záujem o kúpu bytu, domu alebo pozemku, odporúčame Vám nespoliehať sa na list vlastníctva, ktorý Vám predloží predávajúci, ale overte si ho na katastri. V prípade kúpy bytu si rovnako preverte aj podlžnosti, ktoré mohli vzniknúť u správcu bytového domu.

Rada na záver?

Ak chcete mať cestu k vysnívanému bývaniu bez zbytočných rizík a nástrah odporúčame Vám obrátiť sa pri kúpe nehnuteľnosti na overenú realitnú kanceláriu, ktorá Vám okrem predstavenia bytov zabezpečí a preverí aj všetky právne náležitosti Vašej nehnuteľnosti.

Novinky a aktuality
4 veci na ktoré si treba dať pozor pri obhliadke nehnuteľnosti 4 veci na ktoré si treba dať pozor pri obhliadke nehnuteľnosti Rozhodujete sa pre kúpu bytu,...
5 otázok a odpovedí k podaniu Dani z nehnuteľnosti za rok 2016 5 otázok a odpovedí k podaniu daňového priznania za daň z nehnuteľnosti za rok 2016 1. Kedy...
Nie vždy máte povinnosť platiť daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti Nie vždy máte povinnosť platiť daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Vážené dámy, vážení páni,

Realitná sekcia spoločnosti LICITOR radí našu spoločnosť medzi popredné realitné agentúry špecializujúce sa najmä na rezidenčné nehnuteľnosti a development v Žiline a okolí ako aj na strednom Slovensku. Vďaka silnému zázemiu, detailnej znalosti miestneho trhu, vedomostí našich maklérov, pravidelným školeniam a cenným osobným kontaktom, Vám vieme zabezpečiť atraktívnu ponuku a výhodné podmienky pri realizácii vášho zámeru.

vedenie spoločnosti LICITOR group, a.s.